Human Hair Extensions hair extensions for men paula young wigs cheap human hair wigs wigs for white women best human hair extensions Wigs for black women short wigs for black women Wigs for women
hair extensions for men women's wigs human hair wigs real hair wig wig types christie brinkley hair extensions cap wigs wigs for men lacefront wigs best wigs ken paves wigs hair extensions for men human hair wigs for black women human hair wigs for white women cheap human hair wigs best human hair extensions real human hair extensions cheap human hair extensions full lace human hair wigs clip on hair wigs
zskolczyglowy - Finał Gimnazjady

 Szkoła Podstawowa w Kołczygłowach

Przydatne linki

 

 

 

Zrealizowane Projekty

Podziękowania

 

W dniu 22 maja na stadionie lekkoatletycznym w słupsku odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjady w indywidualnej LA. Szkołę w Kołczygłowach reprezentowało dwoje uczniów z klasy 3a-Magdalena Watral i Jakub Struniawski, oboje w biegu na 1000 m. Jakub nie dał szans rywalom i jako pierwszy zameldował się na mecie, osiągając nowy rekord życiowy. Magda w swojej kategorii zajęła dobre 12 miejsce. Gratulujemy!